XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

4 czerwca 2024 r., z okazji trwającego Tygodnia Czytania Dzieciom, mieliśmy przyjemność gościć w naszej Bibliotece grupę 5-latków z Przedszkola Zielona Półnutka w Swarzędzu.

Wspólnie z dziećmi przenieśliśmy się do magicznego świata książek. Czytaliśmy książki w formie teatrzyku Kamishibai, rozmawialiśmy o zainteresowaniach czytelniczych przedszkolaków i nie zabrakło też czasu na oglądanie książek. Dzieci odkrywały uroki picturebooków i książek typu pop-up. Na koniec spotkania przedszkolaki puściły wodze fantazji i wykonały oryginalne zakładki do książek.

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, której celem jest propagowanie czytelnictwa i bibliotek jako miejsca wielu wydarzeń. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywała się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, podobnie jak w latach poprzednich, włączyła się do akcji.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

25, 26 oraz 28 października 2022, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu zorganizowany został cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów wszystkich klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu. Dzieci wzięły udział w trzech spotkaniach, których tematem przewodnim były książki i biblioteka.