Regionalne tradycje świętomarcińskie

9.11.2021 w siedzibie naszej biblioteki odbyły się zajęcia z edukacji regionalnej dla uczniów klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu. Tematem były regionalne tradycje związane ze świętem Marcina w Wielkopolsce oraz obchody Święta Niepodległości. Czytanie książki Elizy Piotrowskiej „Legenda o rogalach świętomarcińskich” połączone było z rozmową oraz prezentacją. Uczniowie dowiedzieli się kim był św. Marcin oraz piekarz Walenty, dlaczego Walenty postanowił  wypiekać pyszne rogale i je rozdawać.

Spektakl dla dzieci z Przedszkola "Kolorowe Kredki"

29.10.2021 bibliotekarka swarzędzkiej filii Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu spotkała się z dziećmi z Przedszkola "Kolorowe Kredki" w Zalasewie i poprowadziła spektakl Teatru Kamishibai „Szukając Marudka”. Teatr Kaimishibai jest to specjalny sposób opowiadania mający swoje korzenie w Japonii.

Noc Bibliotek 2021

W sobotę 9.10.2021 r. w naszej Bibliotece zorganizowana została Noc Bibliotek - ogólnopolska akcja promująca czytanie i biblioteki.

Hasło tegorocznej, już VII, akcji brzmiało: "Czytanie wzmacnia". Uczestnicy spotkania wzmocnili się dzięki opowieści Teatru Kamishibai "Legenda o Smoku Wawelskim" oraz kreatywnym warsztatom plastycznym. Wzmacniającą rolę odegrał również wyświetlony kryminał dla dzieci oraz zwiedzanie zakamarków biblioteki połączone z zabawą polegającą na odszukiwaniu książek.