Edukacja regionalna

11 stycznia 2024 r. w naszej Bibliotece odbyły się zajęcia z edukacji regionalnej dla uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu. W pierwszej części zajęć dzieci wysłuchały „Legendy o założeniu Poznania”, przedstawionej w formie Teatru Kamishibai. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach na temat kultury i życia Piastów - dowiedzieli się, jak wyglądały dawne grody, osady, jak się ubierali i co jedli nasi przodkowie.

Zajęcia z edukacji regionalnej

9 i 10 listopada 2023 r., z okazji Święta Niepodległości oraz lokalnej tradycji obchodów imienin św. Marcina, w naszej Bibliotece zorganizowane zostały zajęcia z edukacji regionalnej. W spotkaniach, które odbyły się w ramach projektu edukacyjnego "Na tropie legend", wzięli udział uczniowie z klasy 1 i 2 Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu.

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, której celem jest propagowanie czytelnictwa i bibliotek jako miejsca wielu wydarzeń. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywała się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, podobnie jak w latach poprzednich, włączyła się do akcji.

Emocje wokół nas

7.03.2023 r. w naszej Bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Emocje wokół nas” dla dzieci z Przedszkola nr 2 w Swarzędzu.

Grupa 5-latków najpierw wysłuchała historii o przyjaźni przedstawionej w formie Teatru Kamishibai. W opowieść pt. „Szukając Marudka” dzieci rozpoznały takie emocje jak radość, smutek, gniew i tęsknota. Następnie wysłuchały wierszyków, w których rozpoznawali i określali emocje oraz uczucia innych osób i wykonali ćwiczenia polegające na dopasowaniu emocji do danej sytuacji.