Konkursy: Wielkopolska Biblioteka Roku, Wielkopolski Nauczyciel Bibliotekarz Roku

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w konkursach o tytuł: "Wielkopolska Biblioteka Roku" oraz "Wielkopolski Nauczyciel Bibliotekarz Roku".

Celem konkursów jest docenienie wielkopolskich bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz uhonorowanie wielkopolskich nauczycieli bibliotekarzy posiadających szczególne osiągnięcia oraz czynnie angażujących się w rozwój szkoły lub biblioteki.
Termin złożenia formularzy zgłoszeniowych upływa 27 listopada 2023 roku, natomiast rozstrzygnięcie konkursów nastąpi do 30 listopada br.

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, której celem jest propagowanie czytelnictwa i bibliotek jako miejsca wielu wydarzeń. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywała się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, podobnie jak w latach poprzednich, włączyła się do akcji.

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy

19 października 2022, z okazji trwającego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej Filii odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy.

Tematem pierwszej części spotkania był Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Uczestnicy sieci rozmawiali na temat inspiracji do rozwijania kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży, omówili zaplanowane działania w ramach Programu, zaprezentowali przykłady własnych projektów oraz dyskutowali na temat form promocji czytelnictwa w szkołach.

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy

17.11.2021 r. w siedzibie naszej biblioteki odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy.

W pierwszej części spotkania omówiony został Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Nauczyciele dyskutowali na temat zawartości wniosku, terminów realizacji programu oraz planowanych działań na rzecz rozwoju czytelnictwa.