XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, której celem jest propagowanie czytelnictwa i bibliotek jako miejsca wielu wydarzeń. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywała się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, podobnie jak w latach poprzednich, włączyła się do akcji.

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy

19 października 2022, z okazji trwającego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej Filii odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy.

Tematem pierwszej części spotkania był Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Uczestnicy sieci rozmawiali na temat inspiracji do rozwijania kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży, omówili zaplanowane działania w ramach Programu, zaprezentowali przykłady własnych projektów oraz dyskutowali na temat form promocji czytelnictwa w szkołach.

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy

17.11.2021 r. w siedzibie naszej biblioteki odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy.

W pierwszej części spotkania omówiony został Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Nauczyciele dyskutowali na temat zawartości wniosku, terminów realizacji programu oraz planowanych działań na rzecz rozwoju czytelnictwa.