XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

plakat przedstawiający zdjęcia dzieci z zajęć - dzieci czytające książeczki, dzieci wykonujące zakładki do książek

4 czerwca 2024 r., z okazji trwającego Tygodnia Czytania Dzieciom, mieliśmy przyjemność gościć w naszej Bibliotece grupę 5-latków z Przedszkola Zielona Półnutka w Swarzędzu.

Wspólnie z dziećmi przenieśliśmy się do magicznego świata książek. Czytaliśmy książki w formie teatrzyku Kamishibai, rozmawialiśmy o zainteresowaniach czytelniczych przedszkolaków i nie zabrakło też czasu na oglądanie książek. Dzieci odkrywały uroki picturebooków i książek typu pop-up. Na koniec spotkania przedszkolaki puściły wodze fantazji i wykonały oryginalne zakładki do książek.

XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbywa się pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

Zachęcamy wszystkich do czytania dzieciom, ponieważ czytanie służy rozwijaniu inteligencji emocjonalnej, doskonaleniu umiejętności językowych i czytelniczych, budowaniu umiejętności i postaw prospołecznych, rozwijaniu zainteresowań i otwartości na świat oraz budowaniu potrzeb kulturalnych.