XXI Tydzień Bibliotek

plakat przedstawiający zdjęcia z Tygodnia Bibliotek - uczniowie na zajęciach edukacyjnych, zakładki do książek, broszki, gry planszowe, wymiana książek

Za nami XXI Tydzień Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu.

Fantastyczna atmosfera i moc atrakcji – tak w skrócie można opisać XXI Tydzień Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu, który odbył się w dniach 8-15 maja. W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie".

Przez cały tydzień w naszej Bibliotece działo się coś ciekawego. Dla młodych miłośników literatury zorganizowaliśmy zajęcia czytelnicze, podczas których wspólnie czytaliśmy książki, a na warsztatach plastycznych tworzyliśmy piękne prace inspirowane książkami. Amatorzy gier planszowych bawili się i ćwiczyli strategiczne myślenie. Nie zabrakło również seansu filmowego. Fani rękodzieła mogli spróbować swoich sił na warsztatach upcyclingu, tworząc oryginalne broszki. Na zakończenie tygodnia zorganizowaliśmy wymianę książek, czasopism, płyt, filmów i gier.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w XXI Tygodniu Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu. Był to dla nas bardzo twórczy i inspirujący czas.