Emocje wokół nas

7.03.2023 r. w naszej Bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Emocje wokół nas” dla dzieci z Przedszkola nr 2 w Swarzędzu.

Grupa 5-latków najpierw wysłuchała historii o przyjaźni przedstawionej w formie Teatru Kamishibai. W opowieść pt. „Szukając Marudka” dzieci rozpoznały takie emocje jak radość, smutek, gniew i tęsknota. Następnie wysłuchały wierszyków, w których rozpoznawali i określali emocje oraz uczucia innych osób i wykonali ćwiczenia polegające na dopasowaniu emocji do danej sytuacji.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

25, 26 oraz 28 października 2022, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu zorganizowany został cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów wszystkich klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu. Dzieci wzięły udział w trzech spotkaniach, których tematem przewodnim były książki i biblioteka.

Czy książki mogą być magiczne?

Czy książki mogą być magiczne? Tak, kiedy się je czyta! 

28 czerwca 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu nauczyciel bibliotekarz z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Swarzędzu poprowadził wakacyjne zajęcia o książce. Uczestnikami były dzieci biorące udział w cyklu zajęć „Hece w Bibliotece” w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu.

Zajęcia edukacyjne o przyjaźni

14 czerwca 2022 r. w naszej bibliotece odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia edukacyjne dla uczniów. Co to jest przyjaźń? Kim jest prawdziwy przyjaciel? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu. W pierwszej części spotkania dzieci wysłuchały opowieści o prawdziwej przyjaźni między chłopcem a pieskiem przedstawionej w formie Teatru Kamishibai pt. „Szukając Marudka”. Następnie wskazały cechy dobrego przyjaciela i prawdziwej przyjaźni.

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w dniu 26.04.2022 dla dzieci z klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu odbyły się zajęcia Teatru Kamishibai.
Uczniowie obejrzeli i wysłuchali historii „Mój przyjaciel Kemushi”, która opowiada o przyjaźni, wiośnie i jej przemianach. W drugiej części spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały przepiękne motyle nawiązujące do historii o Kemushim.