Edukacja regionalna

11 stycznia 2024 r. w naszej Bibliotece odbyły się zajęcia z edukacji regionalnej dla uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu. W pierwszej części zajęć dzieci wysłuchały „Legendy o założeniu Poznania”, przedstawionej w formie Teatru Kamishibai. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach na temat kultury i życia Piastów - dowiedzieli się, jak wyglądały dawne grody, osady, jak się ubierali i co jedli nasi przodkowie.

Emocje wokół nas

7.03.2023 r. w naszej Bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Emocje wokół nas” dla dzieci z Przedszkola nr 2 w Swarzędzu.

Grupa 5-latków najpierw wysłuchała historii o przyjaźni przedstawionej w formie Teatru Kamishibai. W opowieść pt. „Szukając Marudka” dzieci rozpoznały takie emocje jak radość, smutek, gniew i tęsknota. Następnie wysłuchały wierszyków, w których rozpoznawali i określali emocje oraz uczucia innych osób i wykonali ćwiczenia polegające na dopasowaniu emocji do danej sytuacji.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

25, 26 oraz 28 października 2022, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu zorganizowany został cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów wszystkich klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu. Dzieci wzięły udział w trzech spotkaniach, których tematem przewodnim były książki i biblioteka.

Czy książki mogą być magiczne?

Czy książki mogą być magiczne? Tak, kiedy się je czyta! 

28 czerwca 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu nauczyciel bibliotekarz z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Swarzędzu poprowadził wakacyjne zajęcia o książce. Uczestnikami były dzieci biorące udział w cyklu zajęć „Hece w Bibliotece” w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu.