Tydzień Bibliotek – spotkanie sieci

9 maja 2022 r., z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy z gminy Swarzędz.

W pierwszej części spotkania nauczyciele dyskutowali na temat promocji bibliotek i czytelnictwa, ciekawych form pracy z książką, zapoznali się z nowościami wydawniczymi i czasopismami fachowymi. Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń na temat organizacji bibliotek, prowadzenia zajęć oraz działań podejmowanych na rzecz uczniów z Ukrainy.

W drugiej części spotkania Dorota Jędrzejak, nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, omówiła konkurs „Projektanci edukacji”, w ramach którego zdobyła grant na realizację projektu edukacyjnego „Warsztaty teatralne najlepszą formą przygotowania uczniów do wejścia na rynek pracy”. Nauczycielka szczegółowo opowiedziała o założeniach konkursu, sposobie jego realizacji i uzyskanych efektach.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za udział w kolejnym spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia.