Noc Bibliotek 2023 "Absurd nie czytać"

uczestnicy Nocy Bibliotek 2023

W sobotę 07.10.2023. w naszej Bibliotece świętowaliśmy Noc Bibliotek – ogólnopolską akcję promująca czytanie i biblioteki, zaprosiliśmy do odwiedzin oraz spotkań z książką i bibliotekarzami. Hasło 9. Nocy Bibliotek brzmiało: "Absurd nie czytać".

Uczestnicy obejrzeli spektakl Teatru Kamishibai „Trzy Siostry” o trzech, niezwykłych siostrach (kukurydzy, fasoli, dyni), bardzo różniących się od siebie, ale mogących siebie wzajemnie obdarować tym co mają najcenniejszego. Dyskutowaliśmy o talentach, które każdy z nas posiada, możliwości dzielenia się z innymi, współpracy, szacunku i wzajemnym wspieraniu się. Opowieść ta stanowiła też doskonały wstęp do warsztatów o współpracy, różnorodności oraz zdrowym stylu życia.

Następnie odbyły się zabawy polegające na budowaniu konstrukcji i tu bardzo przydała się umiejętność pracy w grupie i dzielenia się. A ponieważ skarbem Biblioteki są książki absurdem byłoby nie podzielić się nimi. Nasi goście obejrzeli, zapoznali się z ciekawymi, wartościowymi, pięknymi i cennymi książkami. Uczestnicy zostali również obdarowani książkami, okolicznościowymi zakładkami i ekslibrisami.

Na zakończenie spotkania wszyscy obejrzeli film familijny o roli współpracy, wzajemnej pomocy i przyjaźni.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas podczas 9. Nocy Bibliotek.