Wakacyjne zajęcia

22 lipca 2022 r. naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Gruszczyna. Dla uczestników półkolonii zorganizowane zostało spotkanie poświęcone Japonii połączone z warsztatami origami. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się ciekawostek na temat kultury i obyczajów Kraju Kwitnącej Wiśni. Na spotkaniu miały okazję spróbować prawdziwej japońskiej herbaty, a także nauczyć się jeść pałeczkami. Na koniec zajęć dzieci wykonały żurawia origami symbolizującego szczęście i długowieczność.

Dziękujemy za udział w wakacyjnym spotkaniu.

Zajęcia edukacyjne o Japonii

5 listopada 2021 r. zorganizowaliśmy zajęcia edukacyjne na temat Japonii w Szkole Podstawowej nr 2 w Swarzędzu.

W pierwszej części spotkania uczniowie klasy VI obejrzeli prezentację i wysłuchali wykładu na temat historii, kultury i obyczajów Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzieci dowiedziały się, gdzie leży Japonia, kto jest głową tego kraju oraz jakie są jego symbole narodowe. Zainteresowali się również alfabetami i językiem japońskim, sposobem spędzania wolnego czasu przez Japończyków, a także azjatycką kuchnią.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

11 października 2021 r., z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Swarzędzu. Uczniowie klasy 7 uczestniczyli w przygotowanych przez nas zajęciach o Japonii. Dzięki spotkaniu poznali kulturę tego kraju i dowiedzieli się więcej na temat życia, obyczajów i spędzania wolnego czasu przez Japończyków. W drugiej części zajęć uczniowie wzięli udział w warsztatach origami, podczas których sprawdzali swoje zdolności manualne tworząc żurawie origami.