Projekt edukacyjny „Tydzień z mangą”

zdjęcia

Nasza Biblioteka włączyła się w realizację projektu edukacyjnego „Tydzień z mangą” organizowanego przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu. W ramach projektu przeprowadziliśmy zajęcia 27 i 29 kwietnia 2022.

27.04.2022 uczniowie klasy VI obejrzeli prezentację i wysłuchali wykładu na temat historii, kultury i obyczajów Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzieci dowiedziały się, gdzie leży Japonia, kto jest głową tego kraju oraz jakie są jego symbole narodowe. Zainteresowali się również alfabetami i językiem japońskim, sposobem spędzania wolnego czasu przez Japończyków, a także azjatycką kuchnią. Następnie odbyły się warsztaty origami. Dzieci z dużym zaangażowaniem składały kartki papieru w przestrzenne figury zwierząt. Efektem końcowym ich pracy były papierowe żurawie. Na zakończenie zajęć uczniowie oglądali przedmioty przywiezione z Japonii i uczyli się jeść pałeczkami.

29.04.2022 dla dzieci z klasy Ib ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu odbył się spektakl japońskiego teatru ilustracji. Uczniowie obejrzeli i wysłuchali opowieści Teatru Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi”, która porusza historię o przyjaźni, wiosny i jej przemian. W drugiej części spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały piękne motyle nawiązujące do historii o Kemushim.

Dziękujemy bibliotekarce ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu Pani Izabeli Metler za zaproszenie.