Ekologia przez czytanie
24 marca 2026 r. w naszej Bibliotece gościliśmy grupę 6-latków z Przedszkola nr 2 w Swarzędzu. Spotkanie miało na celu połączenie edukacji czytelniczej z kształtowaniem postaw proekologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia zasobów wodnych w naszym ekosystemie.
Zajęcia rozpoczęły się od głośnego czytania w formie teatrzyku Kamishibai. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?”, które stało się punktem wyjścia do rozmowy o problemie suszy i znaczeniu wody w przyrodzie.




