Legenda o założeniu Poznania

Teatr Kamishibai

26.10.2021 oraz 27.10.2021, z okazji trwającego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Swarzędzu przeprowadził cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu. W tym roku hasłem Miesiąca Bibliotek Szkolnych jest „Baśnie i legendy z całego świata”, dlatego uczniowie klas trzecich obejrzeli spektakl Teatru Kamishibai pt. „Legenda o założeniu Poznania”. Następnie odbyła dyskusja o bohaterach opowiadania. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych wykonując makietę dawnego grodu - Poznania.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, a nauczycielom bibliotekarzom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu za zaproszenie.