Światowy Dzień Poezji

okładka książki "Zranione ptaki" - rysunek 4 dzieci na białym tle

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO. Jego celem jest zachęcanie do czytania poezji oraz do tworzenia własnych wierszy.

W tym szczególnym dniu polecamy wszystkim wiersze naszych lokalnych poetów. Najnowszy tomik poezji Haliny Dziszyńskiej-Błachnio pt. „Zranione ptaki” jest już dostępny w naszej Bibliotece.

Zranione ptaki” to tomik poezji, który porusza tematykę życia z niepełnosprawnością. Wiersze w nim zawarte są pełne emocji, refleksji i nadziei. Dopełnieniem całości są rysunki samych bohaterów, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, które dodają głębi i autentyczności.

Halina Dziszyńska-Błachnio 

Z wykształcenia psychopedagog. Doktor nauk humanistycznych. Wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poetka, zrzeszona w ZLP Oddział Poznański. Wydała siedem tomów poezji.

 

Dziękujemy pani Halinie Dziszyńskiej-Błachnio za przekazanie publikacji naszej Bibliotece. Życzymy wielu inspiracji i kolejnych sukcesów.