Zerwane korale

okładka

Polecamy nowy tomik poezji pt. „Zerwane korale” Haliny Dziszyńskiej-Błachnio. Książka jest już dostępna w naszej Bibliotece.

Zerwane korale”, jak pisze Irena Kaczmarczyk, uwodzą tematyką, kulturą słowa i subtelnością przekazu. Skonstruowany przez autorkę wizerunek współczesnej kobiety jest wielowymiarowy, dojrzały i głęboki.

Halina Dziszyńska-Błachnio – doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki. Wykłada na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Terapeuta mowy, logopeda, specjalista w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Poetka. Członek Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Wiersze publikuje w almanachach i antologiach literackich. Wydała pięć tomów poezji: „W szuwarach dni”, „Smakowanie świata”, „Wiry czasu”, „Światłocienie”, „Strofy swarzędzkie”.

Dziękujemy pani Halinie Dziszyńskiej-Błachnio za przekazanie publikacji naszej Bibliotece. Życzymy wielu inspiracji i kolejnych sukcesów.

Promocja tomiku wierszy pt. „Zerwane korale” Haliny Dziszyńskiej-Błachnio odbędzie się 8 marca 2023 r. o godz. 18:00 w Bibliotece Publicznej na os. Czwartaków 1 w Swarzędzu.