Zajęcia edukacyjne o współpracy

Czym jest współpraca? Jak współdziałać? Dlaczego w pojedynkę trudniej osiągnąć cele? Na te trudne pytania 16 marca 2023 próbowaliśmy znaleźć odpowiedź z grupą 5-latków z Przedszkola nr 2 w Swarzędzu.

W pierwszej części zajęć dzieci wysłuchały opowieści pt. „Dwa ptaszki” przedstawionej w formie Teatru Kamishibai, a następnie o sile współpracy i współdziałania przekonały się podczas wykonywania ćwiczenia – budowania wspólnej konstrukcji. Zajęcia zakończyły się warsztatami plastycznymi – dzięki wspólnej pracy przedszkolaków powstało piękne drzewo z ptakami – nawiązującymi do bohaterów opowiadania.

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania dzieciom wartościowych książek na temat przyjaźni i współpracy.