Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy

8.12.2022 r. w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy z gmin Swarzędz i Kostrzyn pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa inspiracją do rozwijania kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży”.

Gościem spotkania była Dyrektor Biblioteki Publicznej w Swarzędzu Renata Czarnecka-Pyła. Podczas spotkania, o charakterze konsultacyjno-informacyjny, nauczyciele bibliotekarze ze szkół, nauczyciele bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej w Swarzędzu oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej w Swarzędzu omawiali zakupione i planowane do zakupienia książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz wymieniali się informacjami o wydarzeniach promujących czytelnictwo. Nauczyciele bibliotekarze z biblioteki Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu zaprezentowali przykłady własnych projektów zrealizowanych w ramach NPRC i podzielili się doświadczeniami z całego roku pracy w Programie.

Na zakończenie spotkania nauczyciele mieli możliwość zapoznać się z nowościami pedagogicznymi oraz ciekawą literaturą dla dzieci i młodzieży dostępną w naszej Bibliotece.