Czy książki mogą być magiczne?

Czy książki mogą być magiczne? Tak, kiedy się je czyta!

28 czerwca 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu nauczyciel bibliotekarz z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Swarzędzu poprowadził wakacyjne zajęcia o książce. Uczestnikami były dzieci biorące udział w cyklu zajęć „Hece w Bibliotece” w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu.

Dzieci obejrzały spektakl Teatru Kamishibai pt. „Książki”. Akcja historii dzieje się w bibliotece, a bohaterowie, kocia mama z synkiem Władkiem, z pomocą książek wędrują do krainy wyobraźni. Mały kotek po raz pierwszy odwiedza bibliotekę, dobrze bawi się, a potem odkrywa magię książek kiedy mama zaczyna mu czytać. Po przedstawieniu grupę odwiedziła urocza kotka Lusia. Następnie dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, z jakich elementów się składa oraz jak należy się z nią obchodzić. Poznały różne rodzaje książek np. bardzo duże i miniaturki, pop-up, picturebooki, komiksy, miały okazję rozłożyć bardzo długą książkę-harmonijkę. Dzieci z radością i dużym zapałem rozwiązywały zagadki i zadania. Zajęcia zakończyły się warsztatami plastycznymi, podczas których uczestnicy wykonali zakładki do książek.

Dziękujemy za zaproszenie do Biblioteki Publicznej oraz owocną współpracę.