Tydzień Bibliotek - zajęcia edukacyjne

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece odbył się cykl zajęć edukacyjnych na temat książki. Gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 2 w Swarzędzu oraz dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu.

Na spotkaniach dzieci najpierw wysłuchały opowieści pt. „Książki” w formie teatru Kamishibai. Później poznały różne rodzaje książek, dowiedziały się jaka jest różnica między ebookiem a audiobookiem oraz co charakteryzuje książkę obrazkową, pop-up i komiks. Podczas zajęć dzieci poznały elementy budowy książki i etapy jej powstawania. Natomiast w trakcie warsztatów plastycznych dzieci zaprojektowały własne ekslibrisy, wykonały zakładki do książek i ćwiczyły pisanie na maszynie.