62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Zespół w dniu 9 kwietnia 2014


9 kwietnia odbyło się spotkanie zespołu samokształceniowego nauczycieli bibliotekarzy z gminy Swarzędz i gmin ościennych. Prelekcję pt. „SORE jako nowa forma wspierania szkół” wygłosiła Anna Gruszczyńska – kierownik Filii PBP w Środzie Wielkopolskiej i jednocześnie Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE).

 

Prelegentka przedstawiła wszystkim zgromadzonym założenia i cel projektu „System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół”, etapy jego realizacji oraz zadania uczestników procesu wspomagania. Zebrani nauczyciele dowiedzieli się, między innymi, kim jest pracownik SORE, co należy do jego głównych zadań, a także  jakim wsparciem służy dyrektorowi szkoły i radzie pedagogicznej. Wśród prezentowanych przez Annę Gruszczyńską informacji nie zabrakło również przykładów rocznych planów wspomagania oraz ofert doskonalenia, przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Nauczyciele bibliotekarze mogli zapoznać się z tymi dokumentami i uzyskać odpowiedzi na szereg nurtujących ich pytań.

 

W dalszej części spotkania gość zespołu samokształceniowego zaprezentował krótko inny projekt powiatowy – dotyczący  budowania sieci współpracy i samokształcenia. Poruszony temat zachęcił zebrane osoby do szerokiej dyskusji i wymiany doświadczeń.

 

KCh

2014-04-11