62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Zajęcia w bibliotece szkolnej


17 listopada 2014 r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Japonia. Uczniowie dwóch klas piątych obejrzeli przygotowaną przez pracownika swarzędzkiej filii biblioteki pedagogicznej prezentację poświęconą kulturze, tradycji i obyczajom kraju kwitnącej wiśni. Dzieci dowiedziały się, gdzie leży Japonia, jakie są symbole charakterystyczne dla tego kraju, jak wygląda tradycyjna i nowoczesna Japonia oraz co charakteryzuje ludzi tam mieszkających.

 

Dzięki zaprezentowanym zdjęciom i przedmiotom przywiezionym z podróży, uczniowie poznali elementy składające się na tradycyjny japoński strój, sprawdzili, czy ławo jest posługiwać się pałeczkami i czy czarki do picia herbaty są wygodniejsze niż kubki. W trakcie zajęć uczniowie nauczyli się kilku podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku japońskim i dowiedzieli się, jak można zapisać imiona przy użyciu systemu pisma sylabicznego.

 

W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w warsztatach origami. Z dużą chęcią i ogromnym zaangażowaniem składały kartki papieru w przestrzenne figury zwierząt. Efektem ich pracy były papierowe łabędzie i skaczące żabki.

 

Na zakończenie zajęć uczniowie przeglądali książki o samurajach oraz przedmioty związane z kulturą wschodu.

 

 

 

 

 

 

KCh

2014-11-21