62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Zajęcia o Japonii


18.10.2018 r. w ramach wspomagania pracy szkół Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu przeprowadziła zajęcia edukacyjne o Japonii w Szkole Podstawowej nr 2 w Swarzędzu.

 

W pierwszej części spotkania uczniowie klasy piątej obejrzeli prezentację i wysłuchali wykładu na temat historii, kultury i obyczajów Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzieci dowiedziały się, gdzie leży Japonia, kto jest głową tego kraju oraz jakie są jego symbole narodowe. Zainteresowali się również alfabetami i językiem japońskim, sposobem spędzania wolnego czasu przez Japończyków, a także azjatycką kuchnią i zainteresowaniami mieszkańców Japonii. Dzięki wyświetlonym filmom uczniowie poznali różnice w stylu życia i mieszkania w tym kraju.

 

W drugiej części spotkania nauczyciel bibliotekarz ze swarzędzkiej Biblioteki Pedagogicznej przeprowadził warsztaty origami. Dzieci z dużym zaangażowaniem składały kartki papieru w przestrzenne figury zwierząt. Efektem końcowym ich pracy były papierowe łabędzie i żabki.

 

Na zakończenie zajęć uczniowie oglądali przywiezione przez nauczyciela bibliotekarza pamiątki z podróży do Japonii. Przeglądali książki o samurajach, oglądali japońskie jeny i uczyli się jeść pałeczkami. Jednak największą atrakcją okazały się pluszowe pokemony – tortoise, lapras i oczywiście pikachu.

 

 

KCh

2018-10-19