62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Warsztaty plastyczne dla nauczycieli


20 lutego 2019 r. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu zorganizowała warsztaty plastyczne pod hasłem „ASTRA inspiruje, czyli jak pokolorować świat dziecka”. W tajemniczy świat plastyki wprowadziła wszystkich, przedstawicielka grupy ASTRA, pani Maria Olizar-Zakrzewska.

 

Szkolenie odbyło się w udostępnionej przez Bibliotekę Publiczną czytelni, a udział w nim wzięli nauczyciele szkół i przedszkoli oraz pracownicy bibliotek. Uczestnikom warsztatów zaprezentowano pomysły na urozmaicenie pracy z dziećmi poprzez zastosowanie farb, plasteliny, gliny i wielu innych materiałów plastycznych oraz pokazano, jak pozytywnie wpływać na rozwój artystyczny dzieci, a także jak wykorzystywać plastykę w terapii. Osoby biorące udział w spotkaniu zapoznały się z różnymi technikami plastycznymi, takimi jak: rysunek, malarstwo oraz modelowanie przestrzenne, a także wypróbowały wybrane produkty plastyczne, przećwiczyły różne technik, w wyniku czego powstało wiele ciekawych prac.

 

 

 

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w warsztatach, poradnik z wieloma praktycznymi rozwiązaniami oraz drobny upominek w postaci materiałów plastycznych.

 

 

 

 

 

KCh

2019-02-22