62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

W Przedszkolu "Kompas"


Przedszkole KOMPAS z zajączkiem w Bętlewie

W naszym przedszkolu staramy się przybliżyć dzieciom zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Temu celowi służyła wycieczka do Ośrodka Konferencyjnego w Bętlewie, leżącego na granicy Wielkopolskiego Parku Narodowego w otoczeniu malowniczych jezior i lasów. Przed pałacem B.Potockiego, wybudowanym w 1866 r. dzieci przywitał zajączek, który zaprosił wszystkich na tradycyjne śniadanie wielkanocne.

Po śniadaniu, w palacowym ogrodzie w wykonanych własnoręcznie gniazdkach, dzieci szukały słodkich prezentów. Były też wspólne zabawy, konkursy, spacery i pamiątkowe zdjęcia.

Podczas wycieczki zwiedziliśmy również Muzeum Przyrodnicze w Jeziorkach. W przestronnych salach muzealnego pałacyku dzieci poznały mieszkańców lasu: sarny, jelenie, lisy i zające oraz rzadkie gatunki ptaków i ich środowisko przyrodnicze.

Czas minął nam bardzo szybko. Świeże powietrze, ruch, wiele radosnych nowych wrażeń sprawiło, że wracaliśmy z wspaniałymi humorami obiecując sobie, że niedługo pojedziemy w kolejną podróż w nieznane.

Maria Szczygielska