62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Teatr Kaimishibai w Przedszkolu Jarzębinka


Dnia 06.03.2019 bibliotekarka swarzędzkiej Filii Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu spotkała się z dziećmi z Przedszkola Jarzębinka w Swarzędzu i poprowadziła dla dzieci zajęcia teatralne „Szukając Marudka”. Teatr Kaimishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) jest to specjalny sposób opowiadania mający swoje korzenie w Japonii. W metodzie tej wykorzystuje się kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę w której przedstawiane są kolejne fragmenty czytanej historii. Plansze ze specjalnie przygotowanymi bajkami i ilustracjami dobrane są do wieku grupy uczestników przedstawienia.

 

 

 

 

 

 

Tematem zajęć teatralnych w grupie „Pszczółki” była historia przyjaźni chłopca Leona i jego psa Marudka. Dzieci mogły sprawdzić co to jest i jak działa „magiczna skrzynka”,  dotknąć rekwizytów tj. dzwonka oraz pacynki pieska. W trakcie czytania  rozmawialiśmy o przeżyciach i emocjach bohatera opowiadania, o przyjaźni, smutku, radości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po przedstawieniu odbyły się warsztaty artystyczne, które pozwoliły dzieciom „przepracować” zgromadzone w trakcie przedstawienia emocje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem stworzyło z masy solnej pracę plastyczną związana z opowiadaniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zakończeniu zajęć dla dzieci odbyły się konsultacje dla nauczycieli z Przedszkola Jarzębinka i prezentacja oferty edukacyjnej swarzędzkiej Filii Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu.

 

MOM