62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Spotkanie sieci 9.11.2016


9.11.2016 r. Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Swarzędzu zorganizowała pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy. Nawiązując do jednego z kierunków realizacji polityki światowej państwa w roku szkolnym 2016/2017, jakim jest upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, temat zebrania brzmiał "Między wierszami - kształtowanie kompetencji czytelniczych i językowych uczniów".

 

Gościem spotkania była pani Katarzyna Redlińska - pedagog i logopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Swarzędzu. Na początku  prelegentka przeprowadziła wykład na temat czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz sposobu kształtowania się kompetencji czytelniczych i językowych uczniów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się,  co i dlaczego czytają dzieci w różnym wieku, czym kierują się przy wyborze literatury oraz jakie sytuacje z życia codziennego stają się często tematami wierszy i opowiadań pisanych przez dzieci i młodzież. Druga część spotkania miała charakter warsztatowy. Pani Redlińska zaprezentowała i omówiła ciekawe gry i zabawy rozwijające umiejętności językowe, myślenie metaforyczne i wyobraźnię dzieci. Zgromadzeni nauczyciele mieli doskonałą okazję, aby nie tylko poznać nowe gry dydaktyczne, ale również wypróbować je.

 

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy zakończyło się dyskusją i wymianą poglądów zgromadzonych uczestników na temat sposobów upowszechniania czytelnictwa.

 

 

 

KCh

2016-11-10