62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Spotkanie sieci 13.03.2019


13 marca br. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Swarzędzu, zorganizowała spotkanie sieci współpracy nauczycieli na temat wypalenia zawodowego.

 

Spotkanie podzielone było na dwie części: wykład i warsztaty. Prowadziły je panie psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Swarzędzu – Danuta Lidzińska-Nowaczyk oraz Aneta Bartkowska. Prelegentki najpierw omówiły pojęcie oraz historię zjawiska. Następnie opisały źródła, przyczyny oraz objawy wypalenia zawodowego, będącego rekcją organizmu na stres związany z pracą w zawodach, w których jest ciągły kontakt z ludźmi i ich problemami, czyli m.in. pracą w zawodzie nauczyciela. W dalszej części prowadzące spotkanie scharakteryzowały etapy wypalenia zawodowego oraz jego destrukcyjne skutki. Dzięki przeprowadzonym warsztatom nauczyciele dowiedzieli się, jak rozpoznać wypalenie zawodowe i jak sobie z nim radzić, a także co można zrobić, by pracować, ale się nie wypalać.

 

Spotkanie zakończyła dyskusja i wymiana poglądów między nauczycielami. Każdy uczestnik zapoznał się z przygotowaną fachową literaturą dotyczącą wypalenia zawodowego i stresu w pracy oraz otrzymał zestawienie bibliograficzne na ten temat.

 

 

 

 

KCh

2019-03-15