62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

12.12.2018


Tak brzmiał temat ostatniego w tym roku kalendarzowym spotkania sieci współpracy nauczycieli z gminy Swarzędz, które 12 grudnia 2018 r. zostało zorganizowane w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu.


Mediacja jest jednym z najskuteczniejszych sposobów rozwiązywania konfliktów, a w pracy nauczyciela koncentruje się na przeciwdziałaniu agresji oraz naprawieniu i odbudowaniu relacji między stronami. Tak o funkcjach mediacji opowiadała prelegentka spotkania – pani Magdalena Uławska, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Swarzędzu. Specjalistka rozpoczęła wykład od przybliżenia zagadnienia konfliktu – omówiła rodzaje konfliktów i strategie ich rozwiązywania, fazy konfliktu oraz jego przebieg. Następnie scharakteryzowała strategie negocjacyjne oraz szczegółowo wyjaśniła funkcje i zadania mediatora, techniki, narzędzia i metody jego pracy, a także etapy procesu mediacji.


W warsztatowej części spotkania, zgromadzeni nauczyciele dowiedzieli się między innymi, jaki styl reagowania na konflikt jest u nich dominujący oraz próbowali swoich sił w ćwiczeniach negocjacyjnych.


Spotkanie zakończyła dyskusja i wymiana poglądów między nauczycielami. Każdy uczestnik zapoznał się z przygotowaną fachową literaturą na temat negocjacji i mediacji oraz otrzymał zestawienie bibliograficzne na ten temat.

 

 

 

 

 

 

KCh

2018-12-13