62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w swarzędzkiej Jedynce


12 marca 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich spotkali się nauczyciele bibliotekarze różnych typów szkół z miasta i gminy Swarzędz oraz Kostrzyn. W spotkaniu brały również udział panie prowadzące Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną.

 

Tematem spotkania była „Wspierająca rola biblioteki szkolnej w doradztwie i kształceniu zawodowym”.

 

Nauczyciele bibliotekarze mieli okazję poznać nie tylko ofertę edukacyjną, ale i  warunki, w jakich kształcą się uczniowie. W przestronnych korytarzach w  oczy rzucały się rzędy indywidualnych szafek dla każdego ucznia, dalej  zwiedzili nowoczesne, świetnie wyposażone pracownie zawodowe, a wśród nich pracownię gastronomiczną, logistyczną, mechaniczną i pracownie mechatroniczne. Zajrzeli również do pięknej auli oraz ogromnej sali gimnastycznej i siłowni, gdzie uczniowie rozwijają tężyznę fizyczną oraz zobaczyli dziedziniec szkolny wraz z kompleksem boisk i kącikiem grilowym, gdzie odbywa się wiele integracyjnych imprez szkolnych i środowiskowych .

 

W drugiej części spotkania, w miłej atmosferze biblioteki, przy kawie, bibliotekarze dzielili się swoja wiedzą, zwłaszcza w temacie skontrum w bibliotece szkolnej. Ostatnie zmiany w przepisach wprowadziły nieco zamieszania w tej materii i nie wszystko wydaje się takie jednoznaczne i klarowne.

 

 

Mariola Grześ

zdj. Anna Kwiatkowska