62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Przedstawienia teatralne dla dzieci z Przedszkola Mali Artyści


 

W dniach 02.04.2019 oraz 04.04.2019 odbyły się spektakle Teatru Kamishibai dla dzieci grupy „Elfy” i „Smoki” z Przedszkola „Mali Artyści” w Swarzędzu. Przedstawienia prezentowane były przez bibliotekarza Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Swarzędzu a tematem była wiosenna historia o groszku.

 

 

 

 

 

Teatr Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) jest to specjalny sposób opowiadania wywodzący się z Japonii.  W tej metodzie wykorzystuje się kartonowe plansze z ilustracjami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii. Teatr obrazkowy  jest doskonałym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania.

 

 

 

 

 

Tematem spektaklów była historia o groszku, który rośnie od małego nasionka aż do dorosłej rośliny. Dzieci mogły obejrzeć i dotknąć „magiczną skrzynkę”, a w trakcie czytania naśladować losy bohatera opowiadania, a także dotknąć rekwizytów. Dzieci wykazały się dobrą znajomością treści opowiadania i bystrością, zapamiętali dużą ilość szczegółów.

 

 

 

 

 

Po przedstawieniu odbyły się warsztaty sadzenia, każdy przedszkolak otrzymał nasionka zielonego groszku, które samodzielnie posadził w doniczce. Uczestnicy byli zafascynowani możliwością posadzenia swoich nasion w doniczkach, które następnie umieścili na parapecie w swojej sali. Dzieci mogą dbać o swoje groszki i codziennie obserwować wzrost roślin.

 

 

 

 

 

 

MOM