62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Pomagamy bibliotekom szkolnym - Gimnazjum w Zalasewie


Wizyta w bibliotece szkolnej w Gimnazjum w Zalasewie

19 grudnia 2012 r. na spotkaniu z nauczycielami bibliotekarzami w bibliotece szkolnej Gimnazjum w Zalasewie (Paniami: Magdaleną i Stanisławą Chmielewskimi) dyskutowano nad problemem podniesienia czytelnictwa wśród uczniów szkoły (dane z kończącego się roku 2012 wskazały wyraźny spadek zainteresowania książką).

Pragnąc wesprzeć koleżanki w ich działaniach swarzędzka filia PBP zaproponowała pomoc poprzez wypożyczenie ze zbiorów biblioteki literatury pięknej w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych. Zaproponowano też przekazanie bibliotece szkolnej haseł do IBUK-a, z których mogą korzystać zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Z tą propozycją zapoznano dyrektora szkoły Pana Wojciecha Szulca, który stwierdził, że oferta biblioteki jest ciekawa i szkoła chętnie z niej skorzysta. Podziękował również za wspieranie biblioteki Gimnazjum w Zalasewie.

20.12.2012 r. Swarzędzka Filia PBP w ramach wspierania bibliotek szkolnych i współpracy ze szkołami wypożyczyła bibliotece Gimnazjum w Zalasewie 131 pozycji z literatury pięknej oraz 17 kodów do IBUK-a. Wypożyczone książki zostały wpisane na konto Gimnazjum w Zalasewie i czas korzystania z nich będzie przedłużany w zależności od potrzeb.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska