62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Pasowanie na czytelnika w Szkole Podstawowej w Iwnie


W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Iwnie w dniu 01.04.2019 odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Z okazji  tego święta nauczyciel bibliotekarz  swarzędzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej przeprowadził zajęcia o czytaniu i bibliotece. Tematem była historia z książki „Basia i biblioteka” Zofii Staneckiej.

 

Rezolutna Basia, główna bohaterka, razem z dziećmi i swoją panią odwiedzają bardzo ciekawe miejsce –bibliotekę. Bohaterowie opowiadania uczestniczą w warsztatach plastycznych z autorką i ilustratorką ulubionych książek Basi.

 

 

Czytanie książki Zofii Staneckiej „Basia i biblioteka” połączone było z rozmową oraz prezentacją pięknych ilustracji.  Uczniowie dyskutowali z prowadzącą na temat wyobraźni, tak ważnej dla każdego dziecka oraz o ulubionych książkach. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne nt. Mój ulubiony bohater.

 

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie dzieci na czytelnika Biblioteki Szkolnej w Iwnie. Każdy uczeń został przez nauczycieli bibliotekarzy pasowany książką i otrzymał pamiątkową zakładkę. W zajęciach i pasowaniu uczestniczyli również nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Iwnie.