62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018 "Książka to przyszłość"


Miesiąc Październik na całym świecie od 19 lat obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Został ustanowiony w celu zwrócenia uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło przewodnie w 2018 brzmi „Książka to przyszłość”.

 

Włączając się w obchody tego święta nauczycielka bibliotekarka  swarzędzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu spotkała się 11.10.2018 z uczniami klasy 1C ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie. Tematem zajęć była historia z książki „Basia i biblioteka” Zofii Staneckiej. Główna bohaterka opowiadania Basia razem z dziećmi i panią Martą odwiedzają fascynujące miejsce –bibliotekę. Bohaterowie opowiadania uczestniczą w warsztatach plastycznych z autorką i ilustratorką ulubionych książek Basi – Różą Marcinek.

 

Czytanie książki Zofii Staneckiej „Basia i biblioteka” połączone było z rozmową oraz prezentacją pięknych ilustracji. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie rozmawiali z prowadzącą na temat wyobraźni, tak ważnej dla każdego dziecka, czytaniu oraz o ulubionych postaciach z książek. Następnie uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonali prace plastyczne pt. Mój ulubiony bohater z wyobraźni.

 

 

Magdalena Ofierska Majeran