62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Książka nas łączy w Szkole Postawowej w Iwnie


Miesiąc Październik na całym świecie od 18 lat obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Został ustanowiony w celu zwrócenia uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Tematem przewodnim w 2017 było hasło Książka nas łączy. Był to miesiąc wielu różnych działań promującymi biblioteki oraz ich działalność.

 

 

 

 

Włączając się w obchody tego święta nauczyciel bibliotekarz  swarzędzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej  Magdalena Ofierska Majeran spotkała się  18.10.2017 z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Iwnie. Tematem głośnego czytania była historia z książki „Basia i biblioteka” Zofii Staneckiej. Rezolutna Basia, główna bohaterka, razem z dziećmi i panią Martą odwiedzają bardzo ciekawe miejsce –bibliotekę. Bohaterowie opowiadania uczestniczą w warsztatach plastycznych z autorką i ilustratorką ulubionych książek Basi – Różą Marcinek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytanie książki Zofii Staneckiej „Basia i biblioteka” połączone było z rozmową oraz prezentacją pięknych ilustracji.  Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iwnie rozmawiały z prowadzącą na temat wyobraźni, tak ważnej dla każdego dziecka oraz o ulubionych książkach. Następnnie dzieci wykonały prace plastyczne (podobnie jak bohaterowie książki)  nt. Mój ulubiony bohater z bajki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magdalena Ofierska Majeran