62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Konferencja w dniu 28.12.2011


28 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół nr 2 w Swarzędzu odbyło się szkolenie nauczycieli bibliotekarzy kierowników oraz pracowników filii Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyły koleżanki z: Gniezna, Grodziska, Międzychodu, Nowego Tomyśla, Obornik,  Szamotuł, Śremu, Środy, Wolsztyna, Wrześni i oczywiście ze Swarzędza.
Szkolenie dotyczyło prowadzenia nowych stron internetowych, które otrzymały filie biblioteki pedagogicznej. Do tej pory nie mogłyśmy same organizować, zapełniać i uaktualniać swoich stron, a po zmianie  my będziemy odpowiedzialne za to, jak owe strony  wyglądają, czy informacje są aktualne, kiedy biblioteka jest otwarta,  itp.  Zajęcia prowadził  Piotr Choryński, dyrektor ZS 2, sympatyk i w przeszłości wieloletni pracownik PBP w Poznaniu.
Odbyły się one w dwóch częściach: pierwsza – w sali audiowizualnej , stanowiła teoretyczne wprowadzenie oraz  ogólne zapoznanie się z możliwościami prowadzenia nowej strony. Część druga została przeniesiona do sali komputerowej i tu praktycznie uczyłyśmy się jak  tworzyć zakładki i wklejać fotografie, jak pokazać pogodę w danej miejscowości, jak wprowadzać informacje, aktualizować strony.
Na zakończenie ciekawych, pełnych pytań i wyczerpujących zajęć, zaproszono nas na pyszny bogracz, który przywrócił siły i wiarę, że potrafimy same sobie radzić, a w razie wątpliwości zawsze możemy zadzwonić lub e’mailować do prowadzącego zajęcia Piotra Choryńskiego, któremu dziękujemy za zorganizowanie całego szkolenia i pokazanie nam nowych możliwości oraz miłe przyjęcie w Zespole Szkół nr 2 w Swarzędzu.

Uczestnicy szkolenia