62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Ferie z książką - Japonia


W drugim tygodniu zimowych ferii Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, w ramach akcji „Ferie z książką”, zorganizowała w świetlicy wiejskiej w Gruszczynie spotkanie poświęconej Japonii.

 

W piątek (23.02.2018 r.) dzieci biorące udział w półkolonii sołeckiej spędzały czas na poznawaniu kultury Dalekiego Wschodu. W pierwszej części spotkania przedstawiono prezentację i wyświetlono krótkie filmiki, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, jakie tradycje i obyczaje panują w Japonii, a także co jedzą, jak się zachowują, ubierają oraz jak mieszkają i spędzają wolny czas mieszkańcy tego kraju. Natomiast o historii Japonii, dziejach samurajów czy wyznawanych religiach dzieci mogły dowiedzieć się z książek, które towarzyszyły im na zajęciach.

 

W dalszej części spotkania wszyscy uczestnicy mieli okazję spróbować tradycyjnej zielonej herbaty oraz słodyczy przywiezionych z Japonii, a także nauczyć się jeść pałeczkami.

 

Druga część zajęć miała charakter warsztatowy. Uczestnicy półkolonii poznali zasady origami, a następnie z kolorowych kartek papieru złożyli żurawie, które w kulturze japońskiej symbolizują szczęście i długowieczność.

 

 

KCh

2018-02-24