62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Ferie z książką - Lapbook


W pierwszym tygodniu zimowych ferii Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, w ramach akcji „Ferie z książką”, zorganizowała w świetlicy wiejskiej w Gruszczynie warsztaty z tworzenia lapbooka.

 

Na pierwszym spotkaniu (12.02.2018 r.) dzieci biorące udział w półkolonii sołeckiej dowiedziały się, czym jest lapbook – czyli „książka na kolanach”, z jakich elementów się składa, jakie pełni funkcje oraz do czego można go wykorzystać. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć kilka przykładowych lapbooków poświęconych książkom, autorom i bohaterom.

 

Drugie spotkanie (16.02.2018 r.) miało charakter warsztatowy. Każdy uczestnik półkolonii wykonał swojego lapbooka. Najpierw dzieci zapoznały się z literaturą na tematy, których dotyczyły ich prace, następnie przygotowały najważniejsze i najciekawsze informacje do umieszczenia w treści ich „książek” i przystąpiły do ostatniego zadania, jakim było przygotowanie oprawy i grafiki ich prac. Twórczych pomysłów nie brakowało. Efektem kilkugodzinnej pracy były lapbooki na temat gimnastyki artystycznej, skoków narciarskich, kotów, psów, koni, a także rysunku. Powstałe prace wezmą udział w konkursie – najciekawsze zostaną nagrodzone. Wszystkie wykonane lapbooki można oglądać do końca marca na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu.

 

 

 

KCh

2018-02-16