62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Ferie z Biblioteką


W drugim tygodniu ferii zimowych Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu zorganizowała zajęcia edukacyjne dla uczniów biorących udział w półkolonii sołeckiej w Gruszczynie.

 

Podczas spotkania 22.01.2019 r. uczniowie zmagali się z zagadkami i zadaniami, które kryły w sobie edukacyjne gry planszowe. Dzieci wcieliły się w budowniczych mostów w grze Pontifex, sprawdziły swoją znajomość zagadnień z zakresu geografii i języków obcych podczas gry Z Europkiem przez Europę, a także uczyły się planowania strategii, logicznego myślenia oraz współzawodnictwa w grach Carcassonne oraz Hodowla zwierzątek.

 

Po emocjonujących rozgrywkach planszowych uczestnicy półkolonii przeżyli przygodę z teatrem Kamishibai – starą japońską tradycją opowiadania historii za pomocą tekstu i stworzonych do niego kolorowych ilustracji. Dzieci poznały historię tej dalekowschodniej formy teatru, budowę teatralnej sceny oraz zasady prowadzenia spektaklu. Po obejrzeniu sztuki O tym, jak diabły chciały zatopić Poznań, przygotowanej przez kierownika biblioteki pedagogicznej, uczniowie spróbowali własnych sił opowiadając legendę O założeniu Poznania za pośrednictwem teatru Kamishibai.

 

Pozostając w atmosferze orientu, na zakończenie zajęć w świetlicy, uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach origami. Uczniowie poznali podstawowe zasady sztuki składania papieru i wykonali przestrzenne figury zwierząt. Efektem pracy dzieci jest utworzona wystawa w gruszczyńskiej świetlicy.

 

 

 

 

 

KCh

2019-01-23