62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Do(wolność) czytania w Przedszkolu Jarzębinka


Z okazji XV Tygodnia Bibliotek, obchodzonego pod hasłem Do(wolność) czytania, odbyły się 10.05.2018 zajęcia teatralne dla dzieci z Przedszkola Jarzębinka w Swarzędzu poprowadzone przez bibliotekarza Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Swarzędzu.

 

Zajęcia zostały przeprowadzone przy użyciu innowacyjnej formy pracy wywodzącej się z Japonii tj. Teatru Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka). Jest to specjalny sposób opowiadania historii, wykorzystujący kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty opowiadania. Teatr obrazkowy jest świetnym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania.

 

 

 

 

Tematem przedstawienia teatralnego w grupie Pszczółki była wiosenna historia o zielonym groszku, który rośnie od małego nasionka aż do dorosłej rośliny. Dzieci mogły obejrzeć i dotknąć „magiczną skrzynkę”, w trakcie czytania aktywnie naśladować losy bohatera opowiadania, a także dotykać rekwizytów.

 

 

 

 

 

 

Po części artystycznej nastąpił czas na niespodziankę - warsztaty ogrodnicze! Każdy przedszkolak otrzymał kilka nasionek groszku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzieci przystąpiły do zadań praktycznych, czyli do sadzenia ziaren w specjalnie przygotowanych skrzynkach. Przedszkolaki z radością oczekują na wykiełkowanie swoich roślin.