62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Dni Teatru w Przedszkolu nr 2 w Swarzędzu


Miedzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest 27.03 od blisko sześćdziesięciu lat. Święto zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. W ramach obchodów tego świeta w dniu 26.03.2019 oraz 28.03.2019 odbyły się spektakle Teatru Kamishibai dla dzieci grupy „Lale” i "Pajacyki" z Przedszkola nr 2 im. "Misia Uszatka" w Swarzędzu. Zajęcia prowadziła bibliotekarka Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Swarzędzu a tematem była wiosenna historia o groszku, który przechodzi cykl wzrastania od małego nasionka aż do dorosłej rośliny.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia zostały przeprowadzone przy użyciu nowej formy pracy tj. Teatru Kamishibai inaczej teatru ilustracji wywodzącego się z Japonii. Technika Teatru Kamishibai znajduje zastosowanie w procesie alfabetyzacji, nauce opowiadania i czytania na głos, jest skuteczną pomocą dydaktyczną w przedszkolach i szkołach, czyni lekturę ciekawszą i intrygującą. Pomaga rozwijać u najmłodszych wyobraźnię i zdolności plastyczne.

 

 

Tematem zajęć teatralnych była wiosenna historia o groszku, który przechodzi cykl wzrastania od małego nasionka aż do dorosłej rośliny. Dzieci mogły obejrzeć i dotknąć „magiczną skrzynkę”, a w trakcie czytania naśladować losy bohatera opowiadania, a także dotknąć rekwizytów. Dzieci wykazały się dobrą znajomością treści opowiadania i bystrością, zapamiętały dużą ilość szczegółów. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty praktyczne. Każdy przedszkolak otrzymał nasionka grochu, które samodzielnie posadził w doniczce. Dzieci w sali przedszkolnej mogą dbać o swoje groszki i codziennie obserwować wzrost roślin.