62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Czytanie zbliża w Swarzędzu 06.06.2017


ogólnopolski tydzień czytaniaW dniach 3-10 czerwca 2017 odbył się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie zbliża". Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to doroczne święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest dużym wydarzeniem kulturalnym. Wypełniają go spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

 

 

 

Włączając się w propagowanie czytania dzieciom nauczyciel bibliotekarz  swarzędzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej spotkał się 06.06.2017 z uczniami grupy „Żabki” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu. Tematem głośnego czytania były przygody przemiłej bohaterki Basi. W książce „Basia i biblioteka” główna bohaterka razem z innymi dziećmi i panią Martą odwiedzają naprawdę wspaniałe miejsce – bibliotekę. Bohaterowie książki uczestniczą w warsztatach artystycznych z autorką i ilustratorką ulubionych książek Basi – Różą Marcinek.

 

Podczas czytania książki Zofii Staneckiej „Basia i biblioteka” prezentowane były piękne ilustracje. Dzieci rozmawiały z prowadzącą na  temat wyobraźni, i swoich ulubionych postaci z bajek. Po lekturze książki dzieci wykonały prace plastyczne (podobnie jak bohaterowie książki) na temat: Mój ulubiony bohater z bajki.

 

 

 

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały piękne zakładki do książek i cukierki.

 

 

Magdalena Ofierska Majern