62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Czytanie dzieciom - spotkanie w Przedszkolu Mali Artyści


Dnia 13.05.2014 w Przedszkolu Mali Artyści w Swarzędzu odbyło się spotkanie nauczycieli i rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki. Gościem zebrania był nauczyciel bibliotekarz Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Swarzędzu z prezentacją literatury poświęconej głośnemu czytaniu dzieciom. Rozmawiano o zaletach codziennego głośnego czytania książek nawet najmłodszym dzieciom, dzielono się spostrzeżeniami, uwagami na temat roli literatury dziecięcej, o konstruktywnych formach spędzania wolnego czasu.

 

‘Najlepszą rzeczą, jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyjemności swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji” Irena Koźmińska; cytat z książki „Z dzieckiem w świat wartości”


Rodzicom spodobała się wizja dużych korzyści dla rozwoju emocjonalnego, moralnego i psychicznego dzieci osiągalnych poprzez proste, przyjemne i ciekawe codzienne czytanie. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia prezentowanych książek, jak również otrzymali bibliografię ze zbiorów  swarzedzkiej fili PBP „Wartości w życiu rodziny” i „Bajkoterapia…” oraz informator o zaletach głośnego czytania przez rodziców wartościowej literatury dzieciom.

 

Podczas spotkania rozmawiano także o działalności biblioteki, nauczyciele i rodzice zostali zaproszeni do korzystania z księgozbioru, czasopism pedagogicznych oraz usług Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filii Swarzędzu.

 

Magdalena Ofierska Majeran