62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Archiwum


 • Finał konkursu "100 lat UAM"

  18 czerwca 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs „100 lat UAM”, który został zorganizowany przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Wielkopolski.

   

  Więcej

 • Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

  12 czerwca br. odbędzie się 16. edycja ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu po raz kolejny włącza się do akcji.

   

  Zapraszamy wszystkich 12.06.2019 r. do naszej biblioteki – przygotowaliśmy zbiór książek, którymi chcemy się podzielić z innymi. Każdy odwiedzający może wybrać książkę odpowiednią dla siebie i zabrać ją ze sobą na zawsze. Osoby, które chcą tego dnia uwolnić swoją książkę, mogą zrobić to w naszej bibliotece.

 • Tydzień Bibliotek

  W dniach 8-15 maja 2019 r. obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi: „#biblioteka”.

   

  Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu po raz kolejny włącza się do ogólnopolskiej akcji, której celem jest promocja czytelnictwa i bibliotek. Zachęcamy do odwiedzenia naszej biblioteki i skorzystania z przygotowanej oferty.

   

  Więcej

 • Konkurs "100 lat UAM"

  Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłasza konkurs "100 lat UAM". Koordynatorem konkursu jest Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

  W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych z terenu Wielkopolski.

   

  Więcej

 • Wystawa ceramiki Barbary Niesytej

  Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu serdecznie zaprasza na wystawę ceramiki autorstwa lokalnej artystki – Barbary Niesytej. Ekspozycja składa się z rzeźb pogrupowanych w trzy kategorie: literackie inspiracje, sowy i smoki.

   

  Więcej

 • Warsztaty plastyczne dla nauczycieli

  20 lutego 2019 r. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu zorganizowała warsztaty plastyczne pod hasłem „ASTRA inspiruje, czyli jak pokolorować świat dziecka”. W tajemniczy świat plastyki wprowadziła wszystkich, przedstawicielka grupy ASTRA, pani Maria Olizar-Zakrzewska.

   

  Więcej

 • Noc Bibliotek 2017

 • Ferie z Biblioteką

  W drugim tygodniu ferii zimowych Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu zorganizowała zajęcia edukacyjne dla uczniów biorących udział w półkolonii sołeckiej w Gruszczynie.

   

  Więcej

 • Finał konkursu "Warto wiedzieć, warto zobaczyć"

  5 grudnia 2018 r. w sali World Trade Center w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca II edycję konkursu organizowanego przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dla nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych oraz nauczycieli bibliotekarzy publicznych bibliotek pedagogicznych.

   

  Więcej

 • „Piotruś zawodowiec” – czytamy przedszkolakom

  17 października 2018 roku Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, jednostka Samorządu Województwa Wielkopolskiego uroczyście przekazała Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu blisko 500 książek autorstwa Agnieszki Nożyńskiej pt.: „Zawody, czyli kim możesz zostać”. Publikacja ta w ciekawy sposób przybliża dzieciom pracę w różnych zawodach.

   

  Więcej

 • Narodowe Czytanie

  8.09.2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu odbyła się VII edycja Narodowego Czytania. W tym roku lekturą wspólnego czytania było Przedwiośnie S. Żeromskiego.

   

  Więcej

 • Wakacje z Biblioteką

  13.08.2018 r. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, w ramach akcji „Wakacje z Biblioteką”, zorganizowała w świetlicy wiejskiej w Jasiniu spotkanie poświęconej Japonii.

   

  Więcej

 • Noc Bibliotek 2018 w Swarzędzu

  Noc Bibliotek to ogólnopolska  akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Hasło IV już wydania ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek” w 2018, w 100-lecie odzyskania niepodległości Polski, brzmiało: "Rzeczpospoczyta". Udział w akcji zadeklarowało 1873 biblioteki, w całej Polsce odwiedziło je ponad kilkadziesiąt tysięcy ludzi.


  Więcej

 • Wystawa fotografii

  Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu serdecznie zaprasza na wystawę fotografii autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu.

   

  Więcej

 • Ferie z książką - Japonia

  W drugim tygodniu zimowych ferii Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, w ramach akcji „Ferie z książką”, zorganizowała w świetlicy wiejskiej w Gruszczynie spotkanie poświęconej Japonii.

   

  Więcej

 • Finał konkursu Oaza zieleni

  1 lutego 2018 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie fotograficznym Oaza zieleni.

   

  Więcej

 • Ferie z książką - Lapbook

  W pierwszym tygodniu zimowych ferii Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, w ramach akcji „Ferie z książką”, zorganizowała w świetlicy wiejskiej w Gruszczynie warsztaty z tworzenia lapbooka.

   

  Więcej

 • Wystawa malarstwa Ewy Kuleszy-Krieger

  Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku autorstwa lokalnej artystki – Ewy Kuleszy-Krieger. Wyeksponowana kolekcja składa się z obrazów malowanych farbami olejnymi i akrylowymi oraz prac wykonanych węglem, ołówkiem i pastelami.

   

  Więcej

 • Narodowe Czytanie 2017

  4.09.2017 r. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu zorganizowała Narodowe Czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Udział w akcji wzięli członkowie Klubów Młodych Duchem ze Swarzędza. Biblioteka i seniorzy już po raz trzeci włączyli się do ogólnopolskiej akcji, zainicjowanej w 2012 r. przez Prezydenta RP.

  Więcej

 • Szkolenie dla seniorów

  23 kwietnia 2015 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu odbyło się szkolenie dotyczące korzystania z portalu społecznościowego Facebook, przygotowane dla seniorów z gminy Swarzędz.

   

  Więcej

 • Spotkanie z p. Anną Matuszewską

  W piątek 28 listopada 2014 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z panią Anną Matuszewską – lokalną artystką, autorką wystawy „Igłą Malowane”.

   

  Więcej

 • Terapia przez książkę

  30 maja br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu odbyło się spotkanie nauczycieli, pedagogów, logopedów oraz nauczycieli bibliotekarzy poświęcone terapeutycznym walorom książek.

   

  Więcej

 • Spotkanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Swarzędzu

  21 listopada br. w Poradni Psychologiczno-Pedaogicznej w Swarzędzu odbyło się spotkanie psychologów i pedagogów szkolnych powiatu poznańskiego z nauczycielami bibliotekarzami.

   

  Więcej

 • Zespoły

 • Konferencje

 • Galeria

 • Z dziejów biblioteki pedagogicznej

 • Promocja swarzędzkiej filii