62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Archiwum


 • Narodowe Czytanie

  8.09.2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu odbyła się VII edycja Narodowego Czytania. W tym roku lekturą wspólnego czytania było Przedwiośnie S. Żeromskiego.

   

  Więcej

 • Konkurs "Warto wiedzieć, warto zobaczyć"

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Warto wiedzieć, warto zobaczyć”. Tegoroczna edycja zatytułowana została „Przez wielkopolską wieś – skarby architektury”. Konkurs skierowany jest do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych oraz nauczycieli bibliotekarzy publicznych bibliotek pedagogicznych.

  Więcej

 • Konkurs "Wielkopolska - moja duma"

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie pt. „Wielkopolska – moja duma”. Konkurs adresowany jest do mieszkańców Wielkopolski w wieku 50+.

   

  Więcej

 • Irlandia w szkole

  Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Fundacją Kultury Irlandzkiej i Konsulatem Honorowym Irlandii w Poznaniu, serdecznie zapraszają do skorzystania z projektów edukacyjnych dedykowanych uczniom szkół podstawowych i średnich oraz przedszkolakom.

   

  Więcej

 • Wakacje z Biblioteką

  13.08.2018 r. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, w ramach akcji „Wakacje z Biblioteką”, zorganizowała w świetlicy wiejskiej w Jasiniu spotkanie poświęconej Japonii.

   

  Więcej

 • Wakacje z Biblioteką

  W ramach przygotowanej przez swarzędzką filię Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu oferty bezpłatnych zajęć edukacyjnych dla dzieci na okres wakacji  Magdalena Ofierska Majeran  przeprowadziła 18.07.2018 zajęcia teatralno-czytelnicze dla dzieci uczestniczących w półkoloniach w Łowęcinie.

   

  Więcej

 • Noc Bibliotek 2018 w Swarzędzu

  Noc Bibliotek to ogólnopolska  akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Hasło IV już wydania ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek” w 2018, w 100-lecie odzyskania niepodległości Polski, brzmiało: "Rzeczpospoczyta". Udział w akcji zadeklarowało 1873 biblioteki, w całej Polsce odwiedziło je ponad kilkadziesiąt tysięcy ludzi.


  Więcej

 • Zajęcia w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom

  W XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom 2018 bibliotekarka swarzędzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej spotkała się z dziećmi z Przedszkola Tęczowy Port w Swarzędzu. Tydzień Czytania Dzieciom  wypełniony jest różnymi działaniami promującymi czytanie dzieciom. Dnia 04.06.2018 odbyły się dla dzieci zajęcia teatru ilustracji „Szukając Marudka”.

   

  Więcej

 • Do(wolność) czytania w Przedszkolu Jarzębinka

  Z okazji XV Tygodnia Bibliotek, obchodzonego pod hasłem Do(wolność) czytania, odbyły się 10.05.2018 zajęcia teatralne dla dzieci z Przedszkola Jarzębinka w Swarzędzu poprowadzone przez bibliotekarza Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Swarzędzu.

   

  Wiecej

 • Przedstawienie Mój przyjaciel Kemushi

  (Do)wolność czytania to hasło XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018, który obchodzimy w dniach 8 – 15 maja. Tydzień ten wypełniony jest różnymi działaniami promującymi biblioteki oraz ich działalność. W Dniu Bibliotekarza (8 maja) bibliotekarka swarzędzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej spotkała się z dziećmi z Przedszkola Mali Artyści w Swarzędzu i zaprezentowała spektakl Teatru Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi”.

  Więcej

 • Wystawa fotografii

  Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu serdecznie zaprasza na wystawę fotografii autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu.

   

  Więcej

 • Zajęcia teatralne w Swarzędzu podczas XV Tygodnia Bibliotek

  Podczas obchodów XV Tygodnia Bibliotek, 14.05.2018 odbyły się kolejny spektakl teatralny „Groszki” dla dzieci z Przedszkola Jarzębinka w Swarzędzu.

   

  Więcej

 • Spektakl Groszki w Szkole Podstawowej w Iwnie

  25.04.2018 w Szkole Podstawowej w Iwnie odbył się dla uczniów klasy pierwszej spektakl Teatru Kamishibai „Groszki”.  Teatr obrazkowy  jest doskonałym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania. Zajecia zostały przeprowadzone w ramach realizacji projektu edukacyjnego Wzrastanie przez czytanie.

   

  Więcej

 • Spektakl o emocjach w Przedszkolu Jarzębinka

  Dnia 18.04.2018 odbyło się przedstawienie dla dzieci z grupy „Motyle" w Przedszkolu Jarzębinka w Swarzędzu. Zajęcia teatralne prowadzone były w ramach realizacji projektu edukacyjnego Wzrastanie przez czytanie wspierajacego edukację czytelniczą i teatralną.

   

  Wiecej

 • Teatr Kamishibai w Szkole Podstawowej w Zalasewie

  Dnia 22.03.2018 w Szkole Podstawowej nr 1 w Zalasewie nauczyciel bibliotekarz swarzedziej Filii Biblioteki Pedagogicznej przeprowadził spektakl teatralny „Groszki” dla dwóch klas pierwszych. Tematem przedstawienia była historia o groszku, który rośnie od małego nasionka aż do dorosłej rośliny.

   

  Wiecej

 • Ferie z książką - Japonia

  W drugim tygodniu zimowych ferii Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, w ramach akcji „Ferie z książką”, zorganizowała w świetlicy wiejskiej w Gruszczynie spotkanie poświęconej Japonii.

   

  Więcej

 • Finał konkursu Oaza zieleni

  1 lutego 2018 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie fotograficznym Oaza zieleni.

   

  Więcej

 • Ferie z książką - Lapbook

  W pierwszym tygodniu zimowych ferii Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, w ramach akcji „Ferie z książką”, zorganizowała w świetlicy wiejskiej w Gruszczynie warsztaty z tworzenia lapbooka.

   

  Więcej

 • Stragan z wesołymi literkami

  W dniu 19.03.2018 nauczyciel bibliotekarz  swarzędzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej spotkał się z dziećmi grupy Smoki z Przedszkola Mali Artyści w Swarzędzu. Tematem zajęć Stragan z wesołymi literkami były wesołe przygody literek - bohaterów zbioru wierszy Wandy Chotomskiej.

   

  Więcej

 • Wystawa malarstwa Ewy Kuleszy-Krieger

  Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku autorstwa lokalnej artystki – Ewy Kuleszy-Krieger. Wyeksponowana kolekcja składa się z obrazów malowanych farbami olejnymi i akrylowymi oraz prac wykonanych węglem, ołówkiem i pastelami.

   

  Więcej

 • Książka nas łączy w Szkole Postawowej w Iwnie

  Miesiąc październik od 18 lat obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Został ustanowiony w celu zwrócenia uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Tematem przewodnim w 2017 było hasło Książka nas łączy. Był to miesiąc wielu różnych działań promującymi biblioteki oraz ich działalność. Włączając się w obchody tego święta nauczyciel bibliotekarz  swarzędzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej spotkał się  18.10.2017 z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Iwnie. Tematem głośnego czytania była historia z książki „Basia i biblioteka” Zofii Staneckiej.

  Więcej

 • Książka nas łączy w Szkole Postawowej w Kobylnicy

  W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tematem przewodnim w 2017 było hasło Książka nas łączy . Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych został ustanowiony w celu zwrócenia uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Włączając się w obchody tego święta nauczyciel bibliotekarz  swarzędzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej 19.10.2017 spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy.

  Więcej

 • Podróż marzeń w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie

  Dnia 20.11.2017 w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbyło się przedstawienie Teatru Kamishibai „Rower Walentyny”. Teatr obrazkowy jest to specjalny sposób opowiadania wywodzący się z Japonii, do prezentacji wykorzystuje się drewnianą skrzynkę, kartonowe plansze z obrazkami i tekstem. Tematem spektaklu w klasie 3 była historia podróży dziewczynki Walentyny i jej przyjaciół.

  Więcej

 • Czytamy. Oczywiście!

  W dniach 8-15 maja 2017 obchodziliśmy XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Włączając się w propagowanie czytania nauczyciel bibliotekarz  swarzędzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej spotkał się z dziećmi grupy Smoki z Przedszkola Mali Artyści w Swarzędzu. Tematem głośnego czytania były przygody sympatycznej bohaterki książki „Basia i biblioteka”.

   

  Więcej

 • Narodowe Czytanie 2017

  4.09.2017 r. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu zorganizowała Narodowe Czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Udział w akcji wzięli członkowie Klubów Młodych Duchem ze Swarzędza. Biblioteka i seniorzy już po raz trzeci włączyli się do ogólnopolskiej akcji, zainicjowanej w 2012 r. przez Prezydenta RP.

  Więcej

 • Czytanie zbliża w Swarzędzu

  W dniach 3-10 czerwca 2017 odbył się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku hasło brzmiało "Czytanie zbliża". Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to doroczne święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Włączając się w propagowanie czytania dzieciom nauczyciel bibliotekarz  swarzędzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej spotkał się 06.06.2017 z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu.

   

  Więcej

 • Noc Bibliotek 2017

  Noc Bibliotek to ogólnopolska  akcja promująca czytanie i biblioteki Hasło tegorocznego wydania Nocy Bibliotek brzmiało "Czytanie porusza". Swarzędzka Filia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu wzięła udział w Nocy Bibliotek po raz drugi. Nasza Biblioteka zaprosiła dorosłych wraz z dziećmi do zwiedzania i niezwykłych spotkań z książką i bibliotekarzami.

   

  Więcej

 • Zespoły

 • Konferencje

 • Galeria

 • Zajęcia w przedszkolach

 • Z życia bibliotek szkolnych

 • Z dziejów biblioteki pedagogicznej

 • Promocja swarzędzkiej filii