62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Zajęcia teatralne w Szkole Podstawowej nr 1 w Zalasewie


Dnia 20.03.2019 w Szkole Podstawowej nr 1 w Zalasewie dla klasy IC odbyło się przedstawienie Teatru Kamishibai „Groszki”. Teatr Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) jest to specjalny sposób opowiadania wywodzący się z Japonii.  W tej metodzie wykorzystuje się kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii. Teatr obrazkowy  jest doskonałym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tematem spektaklu była historia o groszku, który rośnie od małego nasionka aż do dorosłej rośliny. Uczniowie mogli obejrzeć i sprawdzić jak działa „magiczna skrzynka”, a w trakcie czytania naśladować losy bohatera opowiadania, a także dotknąć rekwizytów. Dzieci wykazały się dobrą znajomością treści opowiadania i bystrością, zapamiętały dużą ilość szczegółów. Zajęcia były kreatywne i dostarczyły im wiele radości.

 

 

 

 

 

 

Po przedstawieniu odbyły się warsztaty sadzenia, każde dziecko otrzymało nasionka groszku. Uczestnicy byli zafascynowani możliwością posadzenia swoich nasion groszku w kubeczkach, które następnie umieścili na parapecie w swojej sali lekcyjnej. Z ciekawością obserwowali kiełkowanie roślin.