62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

Zajęcia teatralne w Swarzędzu podczas XV Tygodnia Bibliotek


Podczas obchodów XV Tygodnia Bibliotek, 14.05.2018 odbył się kolejny spektakl teatralny „Groszki” dla dzieci z Przedszkola Jarzębinka w Swarzędzu. Zajęcia zostały przeprowadzone przez bibliotekarza swarzędzkiej filii Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu przy użyciu ciekawej formy pracy wywodzącej się z Japonii tj. Teatru Kamishibai. Teatr Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) inaczej Teatr ilustracji jest świetnym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania.

 

 

 

 

Tematem przedstawienia była historia o zielonym groszku, który rozwija się od małego nasionka aż do dorosłej rośliny. Dzieci mogły obejrzeć i dotknąć „magiczną skrzynkę”, w trakcie czytania aktywnie naśladować losy bohatera opowiadania, a także dotykać rekwizytów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po części artystycznej nastąpił czas na warsztaty. Każdy przedszkolak otrzymał kilka nasionek groszku. Dzieci przystąpiły do zadań praktycznych, czyli do sadzenia ziaren w specjalnie przygotowanych skrzynkach. Z radością oczekują na wykiełkowanie swoich roślin.

 

 

 

 

Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele pozytywnych emocji, poszerzyły i ugruntowały ich wiedzę o teatrze, kulturze zachowania podczas spektaklu, o bibliotece i czytelnictwie. Uzyskali też sporo informacji o cyklu życia roślin, mogli go doświadczać go podczas warsztatów ogrodniczych.

 

 

 

Magdalena Ofierska Majeran