62-020 Swarzędz; Osiedle Czwartaków 1
Tel.: 577 001 347
biblioteka@swarzedz.pbp.poznan.pl
http://swarzedz.pbp.poznan.pl
www.pbp.poznan.pl/swarzedz/
www.pbp.swarzedz24.pl
Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
2 i 4 sobota miesiąca 9.00-15.00
(oprócz wakacji)

„Piotruś zawodowiec” – czytamy przedszkolakom


 

17 października 2018 roku Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu (CWRKDiZ w Poznaniu), jednostka Samorządu Województwa Wielkopolskiego uroczyście przekazała Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu blisko 500 książek autorstwa Agnieszki Nożyńskiej pt.: „Zawody, czyli kim możesz zostać”. Publikacja ta w ciekawy sposób przybliża dzieciom pracę w różnych zawodach. W trakcie zajęć polegających na czytaniu książki, opowiadaniu o zawodach oraz zabawie, najmłodsze pokolenie ma możliwość odkryć swoje zainteresowania.

 

Przekazana publikacja wykorzystywana jest przez CWRKDiZ w Poznaniu podczas cyklicznego działania pn.: „Piotruś Zawodowiec”, które odbywa się wraz z projektem Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu „Czytam i Czuję”.

 

W ramach wspólnych działań na rzecz upowszechniania książek o tematyce zawodowej wśród najmłodszych czytelników, książki pt. „Zawody, czyli kim możesz zostać”, zostały przekazane także 10 Filiom Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, a za ich pośrednictwem trafią do przedszkoli w 11 powiatach.

 

Zamysłem Ofiarodawcy jest, aby przekazana książka Agnieszki Nożyńskiej była dla najmłodszych czytelników ciekawą lekturą, która przybliży im pracę w różnych zawodach, natomiast dla rodziców i wychowawców interesującym materiałem wykorzystywanym podczas zabaw i zajęć z dziećmi.